Klacht: Mijn Blackberry Blox wilt niet activeren

Kawita op 14 maart 2013 over Vodafone in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 18 april 2013
Reactie van het bedrijf:

Klacht is inmiddels al opgelost.

Bedrijf Vodafone
Categorie Mobiele Telefonie
Status Opgelost
Datum 14 maart 2013

Een klant van Vodafone ervaart problemen met het activeren van zijn Blackberry Blox na het opwaarderen van zijn tegoed. Ondanks meerdere pogingen, zowel telefonisch als via internet, ontvangt hij steeds een sms over een technische storing. Hij merkt op dat er wel dagelijks kosten van zijn tegoed worden afgeschreven, terwijl de dienst niet geactiveerd kan worden.

Mijn Klacht:

Vrijdag 8 maart is mijn bb blox verlopen, zaterdag 9 maart heb ik 20 euro opgewaardeerd en meteen 1200 gebeld om mijn bb blox te activeren na een uur gewacht te hebben tot ik een sms zou ontvangen dat mijn bb blox is geactiveerd, heb ik vervolgens Blackberry aan gesmst naar 4000. Kort daarna kreeg ik een sms met: Vodafone info: Door een technische storing kun je je momenteel niet aanmelden voor deze Vodafone dienst. Probeer het later nog eens. Ik heb zelfs 2 keer geprobeerd om via internet de bb blox te activeren, kort daarna kreeg ik weer zo een sms.

Wat wel heel vreemd is dat mijn Blackberry blox niet geactiveerd kan worden door een storing, maar er kan wel elke dag € 1,00 euro van mijn tegoed af worden gehaald.

Ik wacht nu al 3 dagen en het begint nu wel heel raar te worden dit!

Gewenste Oplossing:

Ik wil mijn € 3,00 euro beltegoed terug of gewoon dat mijn Blackberry blox word geactiveerd!

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Vodafone in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Vodafone een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van Vodafone

13 jaren geleden - Beste Kawita, Ik zie dat je klacht al is opgelost. Met vriendelijke groet, Berny Vodafone, medewerker klachtafhandeling

Vodafone

Heeft op 18 april 2013 om 12:50 geantwoord

Geboden Oplossing:

Klacht is inmiddels al opgelost.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie