Klacht: Ventilator niet beschikbaar ondanks reservering

klager55e7f395 op 25 juli 2026 over HEMA in de categorie Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf HEMA
Categorie Warenhuizen
Status Open
Datum 25 juli 2026

Een klant heeft 15 kilometer gereden naar de HEMA aan de Europaboulevard om een gereserveerde ventilator op te halen, maar ontdekte ter plaatse dat deze in gebruik was in de kantine. De medewerkers weigerden de ventilator te verkopen, wat leidde tot teleurstelling, aangezien de klant deze dringend nodig had.

Mijn Klacht:

Ik heb 15 km gereden naar de HEMA aan de Europaboulevard om een ventilator te kopen die op voorraad zou zijn. Bij aankomst bleek de ventilator echter in gebruik te zijn in de kantine en de medewerkers weigerden deze te verkopen. Dit is zeer teleurstellend, vooral omdat wij de ventilator voor morgen nodig hadden.

Gewenste Oplossing:

Ik verzoek om een oplossing, bijvoorbeeld een garantie dat ik een ventilator kan kopen zodra deze weer beschikbaar is of een andere passende compensatie.

Bericht van Robin van Klacht.nl

14 uur geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over HEMA
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

14 uur geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over HEMA

Alle klachten die gemeld zijn door klager55e7f395
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM