Klacht: Inhoud pakket gestolen bij retour

TDB62 op 01 oktober 2025 over PostNL in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
PostNL has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf PostNL
Status Open
Datum 1 oktober 2025

Een consument heeft op 25 augustus 2025 een Panasonic Lumix FZ82D camera geretourneerd via PostNL, maar ontving later van de verkoper Sweebers de mededeling dat de camera niet in het pakket zat. In plaats daarvan bevond zich een gesealde gele koker met babydoekjes in de doos. De consument heeft herhaaldelijk geprobeerd te communiceren met Sweebers en Bol.com om te bevestigen dat de camera correct was verpakt en meegegeven aan de bezorger.

Mijn Klacht:

Ik heb op 25 augustus 2025 een panasonic lumix FZ82D retour gestuurd via een retour label van Bol.com naar Sweebers, een partner van Bol.com. Ik heb specifiek dit pakket laten ophalen bij mij thuis zodat ik er zeker van was dat de camera meteen bij de bezorger, PostNL was.

Een paar dagen later kreeg ik een bericht van de verkoper Sweebers, dat er een gesealde gele koker in mijn pakket zat, hierin zaten schijnbaar baby doekjes. Ik heb hun verzekerd dat ik geen idee heb hoe dit kan en dat ik oprecht de camera in de originele verpakking heb opgestuurd, dus meegegeven aan de bezorger, die het bij mij thuis heeft opgehaald.

Ik ben nu al weken bezig met Sweebers en met Bol om hun te verzekeren dat ik de camera in de originele verpakking en in de bruine doos, waarin ik deze had ontvangen, retour heb gestuurd.

Ook vandaag met PostNL gebeld, eerst was er geen onderzoek ingesteld, later bleek dat er wel een onderzoek is ingesteld. Zij zeggen dat er geen bewijs is dat de doos is opengemaakt en weer dichtgemaakt. Ik heb de doos dichtgeplakt met brede doorzichtige plakband.

Vandaag een bericht van Bol.com dat de verkoper de retourzending, de gele koker met babydoekjes die dus in de doos zijn gedaan door degene die de camera gestolen heeft, niet accepteert en er dus verder niks gedaan kan worden.

Ik sta nu met mijn rug tegen de muur. Wordt van diefstal beschuldigd en ben 440,00 kwijt.
Ik vind het echt onacceptabel en enorm frustrerend dat de inhoud van pakketten bij PostNL worden gestolen en vervangen door een of ander middel, zoals in dit geval die gele koker met babydoekjes, en dat ik als klant hier de dupe van ben.

Mijn vertrouwen in PostNL is compleet verdwenen en ik zal ook nooit meer spullen boven een bepaald bedrag bestellen bij Bol.com. Het risico op diefstal bij PostNL is te groot, triest genoeg.

Groet,
Tanja de Boer

Gewenste Oplossing:

Ik wil dat wordt uitgezocht wie de camera uit de doos heeft genomen, mijn naam gezuiverd en mijn geld terug. Nu loopt iemand met de camera rond die ik heb betaald. Het is gewoonweg schandalig.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 maanden geleden - Ik heb een email gestuurd naar PostNL over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door TDB62
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM