Klacht: Door een vergissing zijn mijn vouchers verlopen

Cemile.29 op 11 september 2022 over Social Deal in de categorie Waardebonnen- en voucher aanbieders

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Social Deal has resolved this complaint
āœ… Klacht opgelost op 19 september 2022
Reactie van het bedrijf:

Hi Cemile, Bedankt voor je melding. We hebben contact gezocht met mail om te zorgen voor een oplossing. Zou je als je tijd hebt nog even willen reageren? Dan helpen we je graag zo goed mogelijk verder. We horen graag...

Status Opgelost
Datum 11 september 2022

Een klant van Social Deal heeft zijn vouchers door een vergissing laten verlopen en is teleurgesteld over het beleid van het bedrijf, dat geen terugbetaling of heractivatie van het bedrag op de account toestaat. In tegenstelling tot andere aanbieders, zoals Groupon, biedt Social Deal geen mogelijkheid om het bedrag opnieuw te gebruiken. De klant heeft contact opgenomen met Social Deal, maar het bedrijf blijft bij zijn standpunt dat verlopen vouchers niet gecompenseerd worden.

Mijn Klacht:

Door een vergissing zijn mijn vouchers van social deal verlopen.
Als je voucher verlopen is, heb je pech.
Je krijgt geen geld terug en het bedrag van de voucher wordt ook niet terug gezet op je account. Bij Groupon wordt het bedrag op je account gezet zodat je het voor een andere deal kunt gebruiken. Dat vind ik netjes. Bij Social Deal ben je gewoon je geld kwijt. Ik heb contact opgenomen met Social Deal. Zij blijven bij het onderwerp verlopen is verlopen, jammer van je geld.
Maar ik vraag me af mag dat zomaar? Waardebonnen behouden tegenwoordig ook hun geldigheid. Nu ontvangen ze geld voor een niet verrichtte prestatie.
Gewenste oplossing
Ik ben tevreden als het bedrag als tegoed terugkomt in mijn account. Geld terug hoeft niet, maar ik wil het bedrag wel kunnen gebruiken voor een andere deal. Of de voucher eenmalig verlengen.
Bedankt!

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als het bedrag als tegoed terugkomt in mijn account. Geld terug hoeft niet, maar ik wil het bedrag wel kunnen gebruiken voor een andere deal. Of de voucher eenmalig verlengen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Social Deal over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Social Deal in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Social Deal een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Social Deal

Heeft op 19 september 2022 om 09:50 geantwoord

Geboden Oplossing:

Hi Cemile,

Bedankt voor je melding.
We hebben contact gezocht met mail om te zorgen voor een oplossing.
Zou je als je tijd hebt nog even willen reageren?
Dan helpen we je graag zo goed mogelijk verder.

We horen graag van je!

Met vriendelijke groet,
Roxanne
Social Deal

Alle klachten die gemeld zijn door Cemile.29
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM