Klacht: Misleidende voucherwaarde

J. Vroemen op 19 februari 2022 over Social Deal in de categorie Waardebonnen- en voucher aanbieders

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Social Deal is working on this complaint
🔄 In behandeling
Status In behandeling
Datum 19 februari 2022

Een klant heeft twee Vip-arrangementen voor de Aquadroom Sauna en Wellness gekocht via Social Deal, waarbij een voucherwaarde van 55 euro werd geclaimd. Na aankoop bleek de totale kosten voor de sauna slechts 29 euro te zijn, waardoor het werkelijke voordeel veel lager uitvalt dan geadverteerd. De klant vindt deze aanbieding misleidend, aangezien het beloofde voordeel niet overeenkomt met de werkelijkheid.

Mijn Klacht:

Ik heb via Social Deal twee Aquadroom Sauna en Wellness Vip-arrangementen voor de Sauna in Maaseik gekocht waarbij door Social Deal beweerd wordt dat de Voucherwaarde 55 euro vertegenwoordigd. Ik heb voor de vouchers twee maal 24,95 euro betaald.
Nu bleek de entree bij de Sauna 25 euro te zijn en de extra Vip kosten 4 euro. In totaal dus 29 euro.
Ik heb zojuist gebeld met Social Deal en gevraagd waar de andere 26 euro voordeel per voucher in zitten. De dame aan de telefoon kon mij dit ook niet vertellen.
Ik vind dit een misleidende aanbieding omdat mijn voordeel uiteindelijk maar 8,10 euro is en dat terwijl men mij een voordeel van 60,10 euro voorspiegeld.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden met een tegemoetkoming in het verschil van de voucherwaarde die belooft wordt en het uiteindelijke voordeel dat ik genoten heb. Belooft 60,10 euro voordeel . Genoten voordeel 8,10 euro.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Social Deal over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Social Deal in behandeling genomen

Reactie van de melder van de klacht J. Vroemen

4 jaren geleden - Het is nu al een hele tijd geleden dat de klacht in behandeling is genomen. Ik heb daarna niets meer vernomen?

Alle klachten die gemeld zijn door J. Vroemen
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM