Klacht: Repeaters in rekening gebracht

Zwagerman op 16 november 2021 over Delta in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 7.0/10 ★★★★☆
Bedrijf Delta
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 16 november 2021

Dolf Zwagerman heeft een klacht ingediend over het in rekening brengen van €109 voor repeaters, die volgens hem in bruikleen zijn. Ondanks een telefoongesprek met een medewerker, waarin werd aangegeven dat het bedrag gecrediteerd zou worden, is dit niet gebeurd. Hij verzoekt om het bedrag teruggestort te krijgen.

Mijn Klacht:

In de eerste rekening zijn de repeaters á €109 in rekening gebracht. Terwijl deze in bruikleen zijn. De medewerker die mij belde hoe tevreden we zijn, meldde dat ik het verkeerd gezien moest hebben en dat dit bedrag dan zeker tegelijkertijd in mindering zou zijn gebracht. Dit is echter niet het geval. Verzoek om het bedrag van € 109,- gecrediteerd te krijgen

Met vriendelijke groeten
Dolf Zwagerman

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden zodra ook het bedrag van €109,- teruggestort is. De repeaters zijn m.i. in bruikleen zonder huur.

Beoordeling 7/10 star-4 (10)
Alle klachten die gemeld zijn door Zwagerman
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie