Klacht: Headset

Uilenfan op 26 november 2020 over 123superdeals.nl in de categorie Websites - Korting, voordeeltjes en aanbiedingen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 26 november 2020

Op 7 november 2020 heeft de klant een complete draadloze headset besteld en betaald bij 123superdeals.nl. Op 25 november 2020 ontving de klant echter slechts één deel van de headset, terwijl de bestelling uit twee delen bestaat en de totale kosten €24,99 bedroegen.

Mijn Klacht:

7-11-2020 een complete headset besteld en betaald en op 25-11-2020 slechts de helft ontvangen. Het gaat om een draadloze headset die niet in je oor hoeft. Bestelling 32305. Kosten €24,99
Een set bestaat uit twee delen, voor twee oren.

Gewenste Oplossing:

Als de headset compleet word gemaakt en mij een tweede blauwe set word toegestuurd.
Kan dit niet, dan wil ik het complete aankoopbedrag terug ontvangen
Dat is € 24,99

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over 123superdeals.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over 123superdeals.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Uilenfan
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM