Klacht: Fruit of the Loom zijn goedkope imitatie’s

kwak prut op 27 juni 2013 over 12 deliver.nl in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
12 deliver.nl has resolved this complaint
Klacht opgelost op 12 september 2013
Status Opgelost
Datum 27 juni 2013

Een klant heeft ervaring met het bestellen van 12 Fruit of the Loom t-shirts via 12 deliver.nl, maar ontving goedkope imitatie's in plaats van de verwachte kwaliteit. De t-shirts hadden een onaangename geur en krimpten aanzienlijk na één keer wassen. De klant waarschuwt anderen voor de lage prijs, die volgens hen niet de kwaliteit waarborgt.

Mijn Klacht:

ook ik ben erin getrapt. 12 Fruit of the Loom t-shirts voor slechts 36 euro incl. verzendkosten. De levertijd was niet conform afspraak, maar allez. Toen ik het pakket kreeg bleken de t-shirts goedkope Marokkaanse imitatie’s van fotl te zijn. Vreselijke geur dus gelijk in de wasmachine. Ik had maat xxl besteld, stond ook op het label. Na 1 x wassen op 40 graden was de maat gereduceerd tot L. Daarnaast zijn de originele Fruit of the Loom van een mooie kwaliteit katoen. Deze shirts zijn dat niet. Trap er niet in. Goedkoop is duurkoop.

Gewenste Oplossing:

Geld terug.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over 12 deliver.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar 12 deliver.nl over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over 12 deliver.nl nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door 12 deliver.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat 12 deliver.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Reactie van de melder van de klacht

12 jaren geleden - Er is niets opgelost.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM