Klacht: Pruduct bij actiecode niet ontvangen

Carla Hoekman op 24 april 2023 over zooplus.nl in de categorie Internetshops - Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 6.0/10 ★★★☆☆
Bedrijf zooplus.nl
Status Open
Datum 24 april 2023

Carla Hoekman heeft op 18 april een bestelling geplaatst van meer dan 72 euro met een actiecode voor een roze queen deken. Bij ontvangst op 20 april ontbrak de deken, en na contact met de klantenservice kreeg ze te horen dat deze niet was meegestuurd vanwege een gebrek aan voorraad. Ondanks herhaaldelijk contact en beloften over de verzending van de deken, is er onduidelijkheid over de voorwaarden en moet ze opnieuw een bestelling van 60 euro plaatsen om de deken te ontvangen, wat zij als onterecht ervaart.

Mijn Klacht:

Dinsdag 18 april een bestelling van ruim 72 euro gedaan met code roze ( betreft roze queen deken ). 20 april bestelling ontvangen, maar geen deken. Meteen gebeld, er is bevestigd dat deze niet is meegestuurd, omdat deze niet voorradig was. Beloofd dat ik het dekentje alsnog zou ontvangen mits voorradig.
Ik mail, ik bel er wordt steeds iets anders beloofd en gezegd. De deken opsturen zonder bestelling kan niet. Hoezo moet ik weer een bestelling van € 60 doen om alsnog de roze deken te ontvangen.
Vind dit echt niet kloppen. Ik heb recht op de roze queen deken. Ik was ruim op tijd, mijn bestelling was ruim boven de € 60 en ik heb de code ingevuld.
En inmiddels is de deken voorradig.
Mvrg Carla Hoekman

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als de roze queen deken opgestuurd wordt.
Ik heb op tijd besteld, het bedrag was boven de €60 en de code was ingevuld.
Omdat de roze queen deken toen niet voorradig was niks bij mijn bestelking ontvangen. De roze deken is inmiddels voorradig en de actie duurd sowieso nog tot en met 27 april.

Beoordeling 6/10 star-3 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over zooplus.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over zooplus.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Carla Hoekman
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten