Klacht: zomaar een abonnement

Claudiavandersanden op 09 mei 2014 over Mob24-7 in de categorie SMS Diensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Mob24-7
Categorie SMS Diensten
Status Open
Datum 9 mei 2014

Een consument heeft ontdekt dat er al drie maanden wekelijks 5 euro wordt afgeschreven voor een abonnement bij Mob24-7, waar hij niet om heeft gevraagd. Hij is van mening dat dit onterecht is en vermoedt dat het abonnement is ontstaan na het downloaden van een filmpje, hoewel hij nooit op de website is geweest om iets te accepteren. De consument wil het abonnement zo snel mogelijk beëindigen.

Mijn Klacht:

Ik kom er achter dat ik al drie maanden een abonnement heb van mob24-7 en de aanbieder is dus Mobster Ltd de website is http://nl.mob24-7mobi
en er wordt dus iedere week 5 euro afgehouden voor iets waar ik totaal niets vanaf wist en niet om gevraagd heb.

Vind het puur asociaal dat dit kan, ik heb gelezen dat het komt omdat ik ooit een filmpje gedownload heb of zo iets maar ik ben absoluut nooit op hun site geweest om iets te accepteren.

Ik ben hier echt zeer ongelukkig mee en wil er dan ook zeer rap vanaf van het abonnement.

Gewenste Oplossing:

Ik zou tevreden zijn als ik bericht zou krijgen dat het abonnement per direct gestopt zou kunnen worden, mijn geld hoef ik niet terug dat gaat hem toch nooit worden maar ik wil er niets meer mee te maken hebben.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Mob24-7

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Mob24-7 nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM