Klacht: Ongevraagd wordt een bestelling voor mij gedaan voor een Mediabox.

rubenburgt op 13 januari 2019 over Ziggo in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Ziggo
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 13 januari 2019

Een klant van Ziggo heeft ongevraagd een Mediabox besteld, terwijl hij alleen geïnteresseerd was in een upgrade van zijn internetabonnement. In de advertentie en actievoorwaarden stond niets vermeld over het bestellen van een Mediabox of bijkomende aansluitkosten. De klant voelt zich misleid door de communicatie van Ziggo.

Mijn Klacht:

Ik kreeg een aanbieding in mijn mailbox binnen waarmee ik mijn abonnement kon upgraden van Internet Start (404
Mbits) naar Start XXL (10010Mbits) voor 5 euro extra per maand. Alleen mijn Internet snelheid zou beter worden.
Hier was ik wel geïnteresseerd in dus heb ik een bestelling geplaatst.

Kreeg ik later een mail binnen dat ik een Mediabox heb besteld als vervanging van mijn huidige CI module.

Dit heb ik helemaal niet besteld. Sterker nog, het is nergens terug te vinden in de advertentie en in de actievoorwaarden dat dit wordt besteld.

En om het erger te maken zit er ook nog eens 20 euro aansluitkosten bij, terwijl er in de actievoorwaarden staat Er worden geen eenmalige kosten, zoals activatiekosten, in rekening gebracht..

Nou bedankt Ziggo.
De advertentie bood alleen een upgrade van internet aan, maar ondertussen krijg ik ook een een ongewenste pakket die nergens is vermeld en waarvoor ik ook mag voor betalen.

Nu heb ik het door middel van een chat de abonnement geannuleerd zodat ik de Mediabox niet meer krijg, maar hierdoor krijg ik dus ook de upgrade van mijn internet niet meer.

Dit is best jammer. Krijg ik een mooie aanbieding binnen maar dan moet ik ook een extra Mediabox erbij nemen zonder dat het ergens vermeld staat.

Dat is niet zo netjes van jullie. Dat is misleiding.
(En ik heb de hele actievoorwaarden doorgelezen. Nergens wordt dit vermeld.)

Bij de advertentie staat:
Regel snel en eenvoudig een hogere internetsnelheid. Zonder gedoe: je hoeft niets te installeren en komt geen moment zonder te zitten.
– Van 40 naar 100 Mbits downloadsnelheid
– Direct geregeld
– Maandelijks aanpasbaar
– We veranderen niks aan tv

Er wordt dan wel degelijk iets aan mijn televisie veranderd (vervanging van mijn CI module) en ik moet dan wel wat installeren (Mediabox). En dan klopt dat geen gedoe ook niet meer, want ik moest het gelijk proberen te annuleren, met de vraag of het wel daadwerkelijk is geannuleerd. En als het geannuleerd is krijg de abonnement ook niet meer.

Gewenste Oplossing:

Ik wil de upgrade zonder een Mediabox en zonder de meerekende activatiekosten.
Ik wil gewoon wat me wordt aangeboden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ziggo

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ziggo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door rubenburgt
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie