Klacht: Picknickmand nooit gekregen wel betaald

Derietenmand.nl op 31 juli 2016 over www.derietenmand.nl in de categorie Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 8.0/10 ★★★★☆
Categorie Algemeen
Status Open
Datum 31 juli 2016

Een klant heeft op zondag een picknickmand besteld en betaald via www.derietenmand.nl, met de belofte dat deze op dinsdag verzonden zou worden. Tot op heden is de mand niet ontvangen, en pogingen om contact op te nemen zijn tevergeefs, aangezien er geen reactie op e-mails komt en de website niet meer actief is. De klant beschouwt dit als oplichting.

Mijn Klacht:

Op zondag een picknickmand besteld via www.derietenmand.nl netjes betaald, bericht gekregen dat hij op dinsdag verstuurd zou worden. Er is echter nooit iets bezorgd bij mij. Contact geprobeerd te zoeken. Op mail wordt niet gereageerd en de website is ineens niet meer actief. Pure oplichting dus dit bedrijf!!!!

Gewenste Oplossing:

Zodra ik mijn geld terug heb of de mand geleverd wordt op hele korte termijn.

Beoordeling 8/10 star-4 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over www.derietenmand.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over www.derietenmand.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM