Klacht: Waardeloze levering 13 februari

pfg op 20 februari 2015 over Extra@home in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Extra@home has resolved this complaint
Klacht opgelost op 16 juni 2015
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer/mevrouw. Ervan uitgaande dat u order is afgerond, wijzigen wij de status van u klacht. Mocht u alsnog vragen hebben kunt u ons contacteren op mailadres [email protected] onder vermelding van Klacht.nl. Nogmaals onze excuses voor het ongemak. Met vriendelijke...

Bedrijf Extra@home
Status Opgelost
Datum 20 februari 2015

Een klant heeft een klacht ingediend over de levering van een wasmachine door Extra@home. De monteurs zouden de vloerbedekking hebben beschadigd en de afvoerslang van de machine te kort hebben gemaakt, waardoor de klant een nieuwe moest kopen. Daarnaast is een belangrijke verhuisstaaf, die de monteur had meegegeven, tijdens het vertrek door de monteur meegenomen, wat leidde tot onvrede bij de klant.

Mijn Klacht:

Monteurs kwamen binnen met wasmachine maar de doos moet vuil zjn geweest van de onderkant want ik heb een kring van het trekken in mijn vloerbedekking… Ben al de hele week bezig om die er uit te krijgen wat me niet lukt.

Ook sneed de monteur mijn afvoer van de machine af dus toen ik hem ging plaatsen was mijn slang te kort… Ik kon een nieuwe kopen

Dan ook nog gaf hij mij de staaf die ik nodig heb voor verhuizing (zeer belangrijk vertelde hij) en die heb ik op de bank gelegd bij de andere spullen om alle losse dingen bij elkaar te doen en op te ruimen en die heft hij op weg naar buiten in zijn zak gestoken… Altijd handig toch? Nee, ik ben niet blij had Wehkamp al gemailt maar die vertelden me dat ik bij u moet zijn. Bij deze…..

Gewenste Oplossing:

Ik wil mijn minimal de bezorgkosten vergoed en die verhuisstaaf geleverd die bij de machine hoort...

Houd ik de kosten voor de slang nog en het reiningen van mijn vloerbedekking

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Extra@home

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Extra@home over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Extra@home nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Extra@home in behandeling genomen

Bericht van Extra@home

11 jaren geleden - Beste Pfg, Vervelend te vernemen wat er allemaal is gebeurd tijdens de levering. Om uw klacht in behandeling te nemen en te onderzoeken hebben wij meer gegevens van u nodig. Kunt u uw postcode en / of uw ordernummer (vermeld op de afleverbon) aan ons doorgeven? Vriendelijk dank. Met vriendelijke groet, Extra@Home

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Extra@home een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Extra@home

Heeft op 16 juni 2015 om 16:35 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer/mevrouw.

Ervan uitgaande dat u order is afgerond, wijzigen wij de status van u klacht.

Mocht u alsnog vragen hebben kunt u ons contacteren op mailadres [email protected] onder vermelding van Klacht.nl.

Nogmaals onze excuses voor het ongemak.

Met vriendelijke groet,
Extra@Home Klantenservice

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM