Klacht: Ontevreden over PMU

graber op 13 november 2015 over vip company teuge in de categorie Beauty & Wellness

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Beauty & Wellness
Status Open
Datum 13 november 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Op 20 oktober heb ik jullie bezocht voor een PMU behandeling. Ik ben hier zeer ontevreden over. Slecht gezet en niet natuurlijk. Ik ben bij meerdere deskundigen geweest en zij komen allemaal tot dezelfde conclusie dat het slecht gedaan is. Ik heb op 1 december een afspraak staan voor een nabehandeling maar ik wil hier vanaf zien. Mijn vertrouwen in jullie is dusdanig beschadigd dat ik dit niet door jullie wil laten herstellen.

Gewenste Oplossing:

Ik zal tevreden zijn wanneer ik mijn geld terugontvang aangezien ik niet bij jullie terug wil komen. Ik moet vanuit Almelo komen dus ben alleen al aan benzine veel geld kwijt en dat is het me nu niet meer waard. Als jullie mij hierin niet tegemoet willen komen zie ik mij genoodzaakt om foto's van mijn wenkbrauwen te delen op Facebook zodat iedereen kan zien welk werk jullie afleveren. Zal dit niet voldoende zijn dan onderneem ik andere stappen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over vip company teuge

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over vip company teuge nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM