Klacht: Geld staat in de wacht

Tim03 op 04 augustus 2019 over Viabuy in de categorie Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Viabuy
Categorie Algemeen
Status Open
Datum 4 augustus 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb op 2 agustus 600 euro van mijn ING rekening overgemaakt naar mijn Viabuy account. Na betaling verscheen een melding dat ik mijzelf moest legitimeren en moest aantonen waar dit geld vandaan komt.
Nu is het zo dat de dingen die ze vragen mogelijk is om aan te leveren. Ik heb een VOF en van die rekening laad ik mijn Viabuy kaart op.

Dit is wat ze verwachten:

All documents should be certified by a registered person or institution, such as a notary, lawyer, bank employee, tax consultant or government authority. They must:

– Write True copy of the original on the document
Clearly stamp the document
– Sign their name
– Write their full name, title or position and date of signature in all caps

Dit is toch te zot voor woorden. Ga ik mijzelf op kosten jagen om een notaris te betalen zodat ik geld op mijn eigen kaart kan gebruiken. Het is niet zo dat ik 600 euro even voor een weekje of zo kan missen. Ik moet er direct toegang tot hebben andere gewoon geld terug en kaart weg.

En na het lezen van al deze klachten over viabuy wil ik mijn geld gewoon hebben teruggestort. Ik ga een ander credit card bedrijf opzoeken. Ok echt super shady dat je geen telefonisch contact met ze kan krijgen.

Gewenste Oplossing:

Ik wil mijn kaart opzeggen en mijn geld met onmiddellijke ingang terug gestort krijgen!

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Viabuy

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Viabuy nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM