Klacht: verzorging versproducten bij bezorging

d.w.g.wernsen op 21 februari 2022 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 10.0/10 ★★★★★
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 21 februari 2022

Een klant van Albert Heijn heeft klachten over de bezorging van versproducten, zoals maaltijden, zuivel en vleeswaren, die in een grote plastic zak worden geleverd. Dit resulteert in beschadigde en door elkaar geraakte artikelen, ondanks dat de klachten wel worden vergoed. De klant stelt voor om deze producten in een krat te verpakken om toekomstige problemen te voorkomen.

Mijn Klacht:

Versmaaltijden,zuivelproducten, vleeswaren en andere tere en breekbare producten worden bezorgd in een grote platic zak. gevolg: een enorme pijnhoop alles over en in elkaar. ,dus regelmatig klachten over verschillende artkelen. Deze worden wel door jullie vergoed, maar in de bezorging verandert niets. klachten zullen dus regelmatig plaatsvinden. Doe die artikelen in een krat.dan wordt het hopeleijk niet zo’n troep.

fam.wernsen, batenstenplantsoen 79 vianen

Gewenste Oplossing:

dat de artikelen onbeschadigd en ook niet als puree geleverd worden

Beoordeling 10/10 star-5 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door d.w.g.wernsen
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer