Klacht: verplichte extra kosten keuken Faktum

mamavantwee op 20 december 2015 over IKEA in de categorie Woonwarenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 21 december 2015
Reactie van het bedrijf:

Hej, we begrijpen dat dit heel vervelend is! De FAKTUM serie is inderdaad in juni 2014 vervangen door de METOD serie. Omdat de FAKTUM serie hierdoor niet meer verkrijgbaar is in IKEA vestigingen, bieden wij de mogelijkheid om FAKTUM artikelen...

Bedrijf IKEA
Categorie Woonwarenhuizen
Status Opgelost
Datum 20 december 2015

Iemand heeft enkele jaren geleden een keuken van de Faktum serie bij IKEA aangeschaft en wilde deze uitbreiden vanwege gezinsuitbreiding. Bij het online bestellen van de benodigde kastjes en onderdelen ontdekte men echter dat er bijna 45 euro aan verzendkosten in rekening werd gebracht, wat tot onvrede leidde. Na contact met de klantenservice is de kwestie opgelost.

Mijn Klacht:

Wij hebben een aantal jaar terug onze keuken bij Ikea gekocht. Nu we gezinsuitbreiding hebben merkten we dat we kastjes tekortkomen in de keuken. We zijn langsgeweest bij de Ikea om onze keuken uit te breiden. Hier hoorden we dat we deze onderdelen online konden bestellen omdat we de Faktum serie hebben en die wordt momenteel niet meer verkocht in de winkels. Prima dachten we doen we gelijk als we thuis zijn! En dan nog hopen dat de baby nog even wacht voordat de kast wordt geleverd want mama in spe wilt eerst het hele huis op orde hebben:) (de zogenoemde hormonen/nesteldrang)
Thuis aangekomen hebben we onze online winkelwagen gevuld met de kast en alle toebehorende onderdelen. Alles ging prima totdat we opmerkten dat we bijna 45euro moesten betalen aan verzendkosten. We hebben gebeld met de klantenservice hierover want het is erg frustrerend dat wij verplicht worden gesteld aan zo een hoog bedrag aan verzendkosten omdat Ikea deze serie niet meer in de winkels wilt verkopen! Mevrouw Greetje was tijdens dit gesprek alles behalve klantvriendelijk. Ze toonte geen begrip en antwoorde droog kort en bot met dit is hoe het is.. onze klacht gaat dus over de hoge verzendkosten die klanten verplicht moeten betalen omdat ze geen keuze hebben voor het eventueel ophalen en over de niet-klantvriendelijke Greetje aan de telefoon.

Gewenste Oplossing:

Wij zijn tevreden als er een oplossing komt voor de belachelijk hoge bezorgkosten die wij als klant verplicht zouden moeten betalen. Hierbij kunnen lagere bezorgkosten van gemaakt worden of eventueel gratis afhalen in dichtsbijzijnde ikea vestiging..

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door IKEA in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat IKEA een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

IKEA

Heeft op 21 december 2015 om 15:37 geantwoord

Geboden Oplossing:

Hej, we begrijpen dat dit heel vervelend is! De FAKTUM serie is inderdaad in juni 2014 vervangen door de METOD serie. Omdat de FAKTUM serie hierdoor niet meer verkrijgbaar is in IKEA vestigingen, bieden wij de mogelijkheid om FAKTUM artikelen nog na te bestellen tot 1 oktober 2016 via de FAKTUM webwinkel. Voor de bezorging vragen wij een vergoeding. Het is helaas niet mogelijk om de artikelen bij een IKEA vestiging op te halen. We begrijpen dat je hier niet tevreden over bent, maar we kunnen je in deze helaas niet helpen.
Mocht je momenteel of in de toekomst nog vragen of klachten hebben, dan raden we je aan contact op te nemen met onze collega’s van de IKEA klantenservice, via één van de volgende directe contactkanalen: http://www.ikea.com/ms/nl_NL/customer_service/contact_us/contact_us_intro.html
IKEA Nederland

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM