Klacht: verkeerde informatie folder

Wilhuu op 28 mei 2025 over Kruidvat in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Kruidvat
Categorie Drogisterijen
Status Open
Datum 28 mei 2025

Een klant van Kruidvat heeft een klacht ingediend over verkeerde informatie in een folder. De klant wilde LucoVitaal kopen op basis van een aanbieding die in de folder stond, maar ontdekte dat de aanbieding niet geldig was zoals vermeld. Na contact met een medewerkster en het hoofdkantoor van Kruidvat, werd bevestigd dat het om een fout in de folder ging, wat de klant als onacceptabel ervaart.

Mijn Klacht:

Ik wilde LucoVitaal kopen bij het Kruidvat afgelopen maandag 19 mei 2025. Een reclame van 3 halen 1 betalen gold tm 25 mei. Dat stond expliciet vermeld bij het product van LucoVitaal, ook al was de folder geldig tm 18 mei.
De aanbieding bleek echter in de week van de 25e mei; 1 plus 1 gratis.
Ik heb hier de medewerkster van het Kruidvat op aangesproken, maar zij kon niks voor mij betekenen. De Kruidvat zelf gebeld, die aangaf dat het een foutje in de folder was.
Ik vind dat raar, helemaal omdat het expliciet vermeld staat.
Ik vind zoiets ook niet netjes en niet kunnen van het Kruidvat.

Gewenste Oplossing:

Er kwam geen oplossing. Ik vind dat zij mij gewoon 3 halen 1 betalen aan hadden moeten bieden. Het is hun fout, niet die van mij. Ik was de week daarvoor ziek en toen ik zag dat in de folder tm 25 mei stond, dacht ik dat ik de week daarop ook nog langs kon gaan bij het Kruidvat

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kruidvat

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kruidvat nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Wilhuu
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM