Klacht: demonstratise niet goed in aflevering en laat weinig van zich horen

heline op 12 november 2014 over Tupperware in de categorie Handelsondernemeing

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Tupperware
Status Open
Datum 12 november 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Afspraak gemaakt op avond. Daarna geen contact meer met demonstratise gehad. Afwachten of ze komt. De spullen werden na meer dan een maand geleverd. Heel veel bestellingen niet compleet. Hier contact over gemaakt. Na een maand nog niks gehoord en weer contact gezocht. Eindelijk gaf ze antwoord en kwam daarna met overige spullen. Daarna was het nog niet compleet. Begin september avond gehad en nu wacht ik nog op een artikel die geleverd moet worden. Ze is zeer zeer laks!!!!

Gewenste Oplossing:

Graag gelijk reageren als de klant iets vraagt. Vertel waarom het er nog niet is. We hebben tenslotte betaald dus willen graag ook de bestelling zo snel mogelijk

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Tupperware

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Tupperware nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM