Klacht: Trainingspak besteld niet geleverd

Gert-ina op 18 november 2013 over Voetbalwarenhuis.com in de categorie Internetshops - Sport

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 23 januari 2014
Status Opgelost
Datum 18 november 2013

Een klant heeft een Ajax trainingspak besteld en betaald, maar dit is niet geleverd. Na meerdere pogingen om het bedrijf telefonisch te bereiken, heeft de klant uiteindelijk via e-mail contact gehad en is er beloofd dat het geld zal worden teruggestort. De klant wacht nu op de terugbetaling.

Mijn Klacht:

Ik heb een Ajax trainingspak van 79,95 euro voor mijn zoontje voor st. Nicolaas besteld en betaald maar dat wordt niet geleverd. Heb getracht voetbalwarenhuis.com telefonisch te bereiken maar telnrs bestaan niet of zijn in gesprek.

Update 20-11-2013: na een aantal keren heen en weer te hebben gemaild is er nu toegezegd dat mijn geld teruggestort wordt. Heb een mail ontvangen met de betaalopdracht. Wacht nu af waneer het op mijn bankrekening staat. Zodra het binnen is zal ik het hier melden.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ik mijn geld teruggestort krijg.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Voetbalwarenhuis.com

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Voetbalwarenhuis.com nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Voetbalwarenhuis.com in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Voetbalwarenhuis.com een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM