Klacht: TNT post

yvonnej op 16 maart 2013 over PostNL in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
PostNL has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf PostNL
Status Open
Datum 16 maart 2013

In september 2013 heeft een klant een aangetekend pakket met verzorgingsproducten naar Turkije verstuurd. Na enige tijd bleek het pakket bij de douane te zijn vastgehouden, maar uiteindelijk werd het twee maanden later in Nederland afgeleverd met beschadigde en ontbrekende inhoud. De klant heeft herhaaldelijk contact gezocht met TNT, maar ontvangt geen compensatie voor de schade en het verlies van de producten.

Mijn Klacht:

In september 2013 voor mijn vriendin en haar vriend een pakket naar Turkije aangetekend verstuurd. Hier zat lippenstift, haarverf, parfum,brillen deo, en andere verzorgingsproducten in. Na een poos gevolgd via tracke en trace stond het bij de douane. Daarna wederom gekeken waar het pakket zich bevond. Niks meer te vinden.
2 maanden later, is de doos zo voor de deur in Nederland gezet. Douna heeft chips, pepernoten en drop op gegeten, lege zakken zaten in de doos, getekend in de doos met de lippenstift, haarverf in de doos leeg gespoten, halve fles parfum leeg gespoten, de brillen, en andere verzorgingsartikelen lekker gehouden. TNT doet al maanden moeilijk, ik krijg niks vergoedt, zij geven aan dat dit het land niet in mag terwijl ik op papier van de Turkse ambassade en de doune in Brussel gegevens heb dat dit wel mag.

Gewenste Oplossing:

Alle kosten vergoedt zou willen hebben,

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over PostNL

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar PostNL over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over PostNL nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM