Klacht: Niet nakomen uitbetalen van toegezegde restitutie

thefishhunter op 01 september 2012 over Ticketloket.com in de categorie Kaartenverkoop

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Categorie Kaartenverkoop
Status In behandeling
Datum 1 september 2012

Een klant van Ticketloket.com heeft kaartjes besteld voor een concert, maar ontving in plaats van de gewenste arena-zitplaatsen twee zitplaatsen voor de tweede ring. Ondanks herhaalde toezeggingen per e-mail over een restitutie van in totaal € 79,- voor het prijsverschil en verzendkosten, heeft de klant het bedrag nog niet ontvangen en overweegt juridische stappen.

Mijn Klacht:

Ik had kaartjes besteld voor het concert van Michael Buble in Ahoy, arena-zitplaatsen.
Ik heb na geruime tijd twee zitplaatsen voor de tweede ring ontvangen. De arena kaarten waren niet meer te krijgen en het verschil ( € 70,- )zou binnen 3 werkdagen op mijn rekening terug gestort worden evenals een bedrag van € 9,- voor het niet hoeven verzenden per post omdat ik E-tickets uit moest draaien. In totaal een bedrag van € 79,- welke mij per mail zeker al 3x is toegezegd maar nog niets ontvangen.
Ik heb geprobeerd via mijn rechtsbijstandverzekering iets te kunnen realiseren maar daar is het bedrag te gering voor.
Het is voor mij nu zo’n beetje een principekwestie geworden en deze lui dienen gestopt te worden.

Gewenste Oplossing:

Met het terug storten van MIJN €79,- zou ik al tevreden zijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Ticketloket.com in behandeling genomen

Ticketloket.com

Heeft op 10 september 2012 om 19:32 geantwoord

Geboden Oplossing:

Inmiddels is per mail contact opgenomen met de klant en is de klacht opgelost.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Ticketloket.com een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Reactie van de melder van de klacht

13 jaren geleden - Heden, 27-09-2012, nod steeds geen geld terug ontvangen. Van een oplossing kan dus ook geen sprake zijn. Wat een misselijk bedrijf.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM