Klacht: Kaartjes Guus Meeuwis niet geleverd en tot op heden geen geld retour

Linniedepooh op 18 juli 2012 over Ticketloket.com in de categorie Kaartenverkoop

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 8 september 2012
Reactie van het bedrijf:

Inmiddels is per mail contact opgenomen met de klant en is de klacht opgelost.

Categorie Kaartenverkoop
Status Opgelost
Datum 18 juli 2012

Een klant heeft in november 2011 vier kaarten besteld voor een concert van Guus Meeuwis, maar deze zijn nooit geleverd. Ondanks herhaaldelijk contact met Ticketloket.com en de belofte van een terugbetaling, heeft de klant nog steeds geen geld ontvangen, meer dan een maand na de annulering.

Mijn Klacht:

Ik heb in november 2011 4 kaarten besteld voor Guus Meeuwis. Ik hen meerdere malen contact proberen te zoeken, want ik wilde de kaarten hebben. Ik kreeg steeds een standaard antwoord en vervolgens de mail dat de kaarten niet beschikbaar waren (waar ik dus al bang voor was). Ik kon mijn geld terugkrijgen. Dat is inmiddels ruim een maand geleden en ik heb nog geen cent gezien….

Gewenste Oplossing:

Ik zou tevreden zijn als ik mijn geld terug zou krijgen (met de rente die ze 8 maanden getrokken hebben van mijn geld)

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Ticketloket.com in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Ticketloket.com een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Ticketloket.com

Heeft op 08 september 2012 om 16:33 geantwoord

Geboden Oplossing:

Inmiddels is per mail contact opgenomen met de klant en is de klacht opgelost.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM