Klacht: Terug sturen van goederen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Tink has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf Tink
Status Open
Datum 23 januari 2024

Een klant van Tink heeft problemen ervaren bij het retourneren van goederen, waarbij zowel de ringbel als de chime zijn teruggestuurd. Tink beweert echter dat alleen de ringbel is ontvangen en vraagt om bewijs van de retour van de chime, wat de klant als oneerlijk en frustrerend ervaart. De klant is ontevreden over de afhandeling en wil in de toekomst niets meer met het bedrijf te maken hebben.

Mijn Klacht:

De ringbel en crime was niet goed en we hebben alles terug moeten sturen , naar hun partner en we hadden ook geen doosje meer van de chime dus alles in het doosje van ringbel gedaan .
We hadden ook mail van hun dat we alles terug moesten sturen ..
Nu zeggen ze dat we alleen de ringbel terug hebben gestuurd .
En we moeten bewijzen dat we de chime ook terug hebben gestuurd .
Hoe kun je nu dat bewijzen.
Die partner zegt dood gewoon dat het er niet bij zit .
Dus we zitten ook nog te liegen volgens hun .
Ik wil van hun nooit niets meer , zeer slecht .
Ik vind het niet eerlijk dat het zo gaat.

Gewenste Oplossing:

Ik wil die chime die hebben als set gekocht en ook zo terug gestuurd.

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Tink over deze klacht.

Reactie van de melder van de klacht [email protected]

2 jaren geleden - Hallo ze moeten beter kijken wat de mensen terug sturen en kijken wat er in de doosjes zit. We hebben dat niet in de groeten doos gedaan maar in het doosje bij de bel. En ook alle papieren en het was passen en meten om het in een doosje te krijgen ,en dat dat met grijze duck tape dicht geplakt. Doosje in grote doos gedaan met de de retour er op geplakt.

Reactie van de melder van de klacht [email protected]

2 jaren geleden - Zeer slecht bedrijf

Alle klachten die gemeld zijn door [email protected]
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten