Klacht: telfort alleen maar gezeik

m0ppiejjj89 op 25 maart 2013 over Telfort in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Telfort
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 25 maart 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

we hebben nu ongeveer 2 maanden telfort.
ik werd gebeld door iemand van telfort voor een aanbieding, het klonk erg mooi.
de aanbieding was: de eerste 3 maanden zouden we niets hoeven te betalen dat was gratis, het enige wat we moesten betalen was het 2de kasje en het opneem pakket dan zit ik voor de eerste 3 maanden op 14euro.
nou niets dus we betalen nu gewoon 75euro de eerste 3 maanden. SCHANDALIG BELOOF DAN OOK GEEN MOOIE DINGEN.
telfort zei tegen mij: u bent 20euro voordeliger per maand uit bij telfort dan waar u nu zit bij ziggo.

we betalen nu meer voor telfort dan voor ziggo, beetje raar als telfort zegt dat we 20euro minder per maand gaan betalen.
nou ja dat was dat.

uiteindelijk hebben we telfort en de afgelopen 2 maanden hebben we alleen maar gezeik gehad zoals; telefoon doet het niet, tv doet het niet, indernet doet het niet, de draadloze kastjes doen het niet, de monteur die is geweest heeft fouten gemaakt, storing hier storing daar.

in de 2 maanden bij telfort hebben we meer gezeik gehad dat 2 jaar bij ziggo.

wil je uiteindelijk een klacht naar telfort sturen is dat weer moeilijk te vinden op hun site.

ECHT TELFORT ALLEEN MAAR GEZEIK!!!!!!!!!!!!!!!

Gewenste Oplossing:

tevreden? tevreden worden we nooit meer, dan moeten ze wel met iets heel goeds komen want hier worden wij nu onderhand helemaal gek van.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Telfort

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Telfort nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie