Klacht: Anti aanbaklaag last los

Evert van den Brink op 18 april 2022 over Tefal in de categorie Huishoudelijke apparatuur

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Tefal is working on this complaint
🔄 In behandeling
Bedrijf Tefal
Status In behandeling
Datum 18 april 2022

Evert van een Brink heeft klachten over de anti-aanbaklaag van een wok en hapjespan van Tefal, die binnen respectievelijk een jaar en 1,5 jaar loslieten. Hij heeft geen aankoopbewijs meer en is bezorgd over de gezondheidseffecten van de loslatende laag, vooral omdat de pannen in China zijn geproduceerd. Hij vraagt zich af wat er aan deze situatie gedaan kan worden.

Mijn Klacht:

Ik heb met een wok en een hapjespan van de plusactie.
De antieaanbaklaag van de wokpan ging binnen een jaar al los en van de hapjespan ging de laag er na 1,5 jaar al af. Ik heb geen aankoop of kassabon meer omdat we in de veronderstelling waren dat we een stel goede nederlandse pannen gekregen hadden. Dit blijkt dus niet het geval. Ik zie ook op de achterkant dat ze in China gemaakt zijn. Het lijkt me ook niet gezond als die laag loslaat.
Wat doen we hieraan?

Mg. Evert van een Brink

Gewenste Oplossing:

Al ik nieuwe pannen krijg ben ik tevreden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Tefal over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Tefal in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door Evert van den Brink
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM