Klacht: bellen onder het rijden

Yvonne93 op 24 december 2014 over Syntus in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Syntus
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 24 december 2014

Een passagier van bus 29 van Syntus heeft meerdere keren ervaren dat de buschauffeur tijdens het rijden met een mobiele telefoon aan het bellen was, zonder gebruik van een handsfree systeem. Dit gedrag wordt als onverantwoordelijk beschouwd, en de klager hoopt dat er maatregelen worden genomen om dit probleem aan te pakken.

Mijn Klacht:

Ik zit elke week 2x in bus 29 van zwolle naar slagharen. Het is me nu al 2x gebeurt dat de buschauffeur met hun mobiel aan het bellen zijn onder het rijden. Mobiel in de hand en onder tussen rijden. Niet handsfree. Dat vind ik onverantwoord gedrag. Ik kies er niet voor om in een bus te zitten waarbij de busschauffeur aan het bellen is en toch wordt ik ermee opgezadeld.
Ik had nu de bus van 12:25 die 5 min. Vertraagd was. Datum van vandaag is 24 december 2014. Ik hoop dat hier iets aan gedaan kan worden.

Gewenste Oplossing:

Als ik met een gerust hart met de bus kan rijden omdat de busschauffeurs miet meer met hun mobiel aan het bellen zijn onder het rijden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Syntus

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Syntus nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten