Klacht: Vakantiegeld helemaal in beslag genomen

wessel50 op 27 mei 2014 over Syncasso in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Syncasso has resolved this complaint
Klacht opgelost op 3 juni 2014
Reactie van het bedrijf:

Er is een brief verzonden naar betrokkene en een toelichting gegeven op de stand van zaken. Wij vertrouwen erop de klacht hiermee naar tevredenheid te hebben opgelost.

Bedrijf Syncasso
Categorie Incassobureaus
Status Opgelost
Datum 27 mei 2014

Mevrouw G.C. Vis heeft een klacht ingediend tegen Syncasso, omdat haar vakantiegeld volledig is ingehouden door het deurwaarderskantoor Groenenwegen. Ze geeft aan dat ze hierdoor in financiële problemen komt en dat ze al weinig overhoudt per maand, terwijl haar ex-partner niet wordt aangesproken voor de schulden.

Mijn Klacht:

Deurwaarderskantoor Groenenwegen,had ik gevraagt om de helft van mijn vakantiegeld te innen,ik moet een aantal rekeningen betalen ,ik vindt het heel erg vervelend dat ik per maand al heel weinig over hou ,ik kom bijna niet rond door dit bedrijf. Ik hoop dat hier iets mee gedaan kan worden,kom vreselijk in de financiele problemen hierdoor.Zij pakken mij i.p.v . mijn ex partner e.voetelink.

Met vriendelijke Groet Mevrouw G.C. Vis

Gewenste Oplossing:

Als ik de helft van hun terug krijg ,ben ik al heel erg blij.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Syncasso in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Syncasso een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Syncasso

Heeft op 03 juni 2014 om 11:08 geantwoord

Geboden Oplossing:

Er is een brief verzonden naar betrokkene en een toelichting gegeven op de stand van zaken. Wij vertrouwen erop de klacht hiermee naar tevredenheid te hebben opgelost.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM