Klacht: brief ontvangen 526 euro te moeten betalen. binnen 3 dagen.

henry1986 op 17 april 2015 over Syncasso in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Syncasso has resolved this complaint
Klacht opgelost op 20 april 2015
Reactie van het bedrijf:

Wij hebben 17 april een brief verzonden naar betrokkene waarin de gang van zaken wordt toegelicht. Wij vertrouwen erop de klacht hiermee te hebben opgelost

Bedrijf Syncasso
Categorie Incassobureaus
Status Opgelost
Datum 17 april 2015

Een persoon ontving een brief van incassobureau Groenewegen en Partners, waarin werd geëist dat hij binnen drie dagen 526 euro zou betalen vanwege een vermeende schuld bij de ING-bank. De klager stelt echter dat hij al twee jaar geen rekening meer heeft bij de ING en dat alle automatische incasso's zijn overgezet naar zijn nieuwe ABN AMRO-rekening. Hij is zich niet bewust van enige schuld en heeft geen eerdere aanmaningen ontvangen.

Mijn Klacht:

ik heb vandaag een brief gehad van groenewegen en partners. dat ik bij de ing-bank rood zou hebben gestaan. heb al 2 jaar geen rekening meer bij de ing-bank, want ben helemaal overgestapt naar de abnamro bank.
de rekening bij de ing-bank is toen ook verwijderd. en alle automatische incassos overgezet naar de abnrekening. alles stond toen bij de ing op 0 en ik kon mijn bankpas doorknippen en alles was geregeld.
nu krijg ik een brief van groenewegen en partners dat ik na de diverse aanmaningen. nu een rekening krijgt van 526 euro en daar elke dag zn 94 euro bij komt als ik niet binnen 3 dagen betaal.
ik heb nooit geen brief ontvangen van de ing en ben me van geen kwaad bewust.
ik deed alles via internetbankieren dus heb er ook geen bankafschriften van.
nu heb ik groenenwegen en partners vanmiddag gebeld met de vraag. hoe ik er achter kan komen dat dit klopt. ze zeggen je moet het gewoon betalen. maar ze hebben er verder niks van een bewijs of iets bij dat ik echt heb rood gestaan.
dus ik zeg moet ik dan contact opnemen met de ingbank zegt de mevrouw dat dat totaal geen zin heeft, omdat alles al bij hun ligt. alleen ze hebben verder geen informatie en ze hangt zo op.
dus ik tast echt in het duister.

Gewenste Oplossing:

-als hun mijn kunnen bewijzen dat ik rood heb gestaan.
en waar dat geld bedrag dus vandaan komt.
- als dit dus klopt (wat ik me niet kan voorstellen) ik heb nooit een brief ontvangen.wil ik ook graag weten hoe dit dan zit.
-als dit dus klopt wil ik best de 400 euro betalen die ik in het rood 'heb gestaan' maar niet de extra kosten want heb nooit geen brief ontvangen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Syncasso over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Syncasso in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Syncasso een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Syncasso

Heeft op 20 april 2015 om 09:24 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij hebben 17 april een brief verzonden naar betrokkene waarin de gang van zaken wordt toegelicht. Wij vertrouwen erop de klacht hiermee te hebben opgelost

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM