Klacht: Beslaglegging op banrekening,terwijl ik elke maand 25 euro afbetaal

user-1040403 op 26 september 2014 over Syncasso in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Syncasso has resolved this complaint
Klacht opgelost op 30 september 2014
Reactie van het bedrijf:

Vandaag 30 september hebben wij een mail verzonden waarin de gang van zaken wordt toegelicht. Wij vertrouwen erop de klacht hiermee naar tevredenheid te hebben opgelost.

Bedrijf Syncasso
Categorie Incassobureaus
Status Opgelost
Datum 26 september 2014

Een consument heeft sinds 2011 een duo schuld en betaalt maandelijks 25 euro af. Ondanks het tijdig voldoen aan deze betalingsverplichting, werd er beslag gelegd op zijn uitkering na een verzoek om inkomensgegevens, wat leidde tot extra kosten. De consument ervaart geen begrip van de incassomedewerker en voelt zich benadeeld door de situatie.

Mijn Klacht:

Sinds 2011 een duo schuld aan het afbetalen eerste bedrag was een bedrag van 280 zonder kosten dit bedrag netjes afbetaalt a 25 euro p/m, heb een gezin en werk maar verdien 1000 in de maand dus meer dan 25 euro p/m kan ik niet missen, dit ging allemaal prima totdat groenewegen in maart nieuwe inkomens gegevens wilde hebben (inkomen is niet gewijzigd in de jaren ) afijn baby van 4 maanden lag op dat moment in het ziekenhuis dus geen tijd gehad om uberhaupt er over na te denken alle gegevens op te zoeken uit te printen en op te sturen, kreeg een brief van groenewegen dat er beslag was gelegd op mijn uitkering en hoppa 150 extra kosten er boven op waren gekomen omdat ik niet had gereageerd maar WEL elke maand netjes 25 euro over heb gemaakt, gebeld met de mevr. die had totaal geen begrip en liet mij weten dat ondanks dat ik gewoon netjes geld overmaak de regeling niet meer geldig is omdat ik geen briefen terug heb gestuurd, maar mevrouw ik betaal al 3 jaar op deze manier af heb al 1 casus gesloten, mevrouw had daar geen boodschap aan, heb gevraagd de formulieren nog een x op te sturen heb deze nooit ontvangen en ben gewoon doorgegaan met netjes elke maand 25 euro over te maken. Vandaag staat er een deurwaarder voor de deur, dat er beslag is gelegd op mijn ING bankrekening en nog eens EXTRA 150 euro dus totaal nu 300 extra kosten erbij wat mijn totale schuld van 750 euro naar 110 euro heeft gebracht maar meneer ik betaal elke maand netjes af. Opnieuw gebeld met groene wegen desbetreffende mevr was niet aanwezig mijn verhaal bij een andere mevrouw gedaan, die vertelde mij dat ze gewoon beslag kunnen leggen op mijn bankrekening OOK AL BETAAL IK NETJES! ik had de papieren moeten terug sturen foei foei, en nu gaan ze dus mijn hele loon van deze maand + kinderbijslag (wettelijk mag dit niet!) in beslag nemen om het feit dat ik een formulier niet heb terug gestuurd wegens persoonlijke omstandigheden, terwijl mijn inkomen nog steeds 1000 euro per maand is en ik dus ook echt niks meer kan missen dan die 25 euro met 2 kinderen.De onvriendelijkheid,botheid en hardheid naar mensen die netjes betalen is ongelofelijk en iets wat ik in mijn hele leven nog niet heb meegemaakt, ik kan toch niet deze maand van lucht leven!!en ook het feit dat er nu 300!!extra euro’s erboven op zijn gekomen omdat ik geen formulier heb terugestuurdt en daarna niet nog eens heb ontvangen!dit is pure oplichterij en wel heel makkelijk extra geld verdienen van dit incasso bureau. HET IS EEN SCHANDE!!

Gewenste Oplossing:

Als er opnieuw een formulier wordt opgestuurd,zodat ik nu rustig alle wenselijke formulieren kan terug sturen,zonder alle hectiek die je hebt als je baby in het ziekenhuis ligt! de extra kosten van 300 euro er af worden gehaald, hoe kan je extra kosten vragen als er gewoon netjes betaalt wordt?dan duurt het nog langer om af te betalen met geen enkele gedoogde reden! End at het bank beslag wordt terug gedraaid en ik gewoon maandelijks 25 euro betaal zoals ik al 2 jaar netjes doe en ik ook het werkelijke overgebleven bedrag van 750 euro die er nog openstond zonder extra kosten netjes kan aflossen, zoals ik de eerste casus ook netjes heb afgerond!

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Syncasso over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Syncasso in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Syncasso een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Syncasso

Heeft op 30 september 2014 om 10:28 geantwoord

Geboden Oplossing:

Vandaag 30 september hebben wij een mail verzonden waarin de gang van zaken wordt toegelicht. Wij vertrouwen erop de klacht hiermee naar tevredenheid te hebben opgelost.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM