Klacht: Sticker ipv minitrein

Michael Aken, van op 20 november 2020 over Felero in de categorie Internetshops - Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 4.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf Felero
Status Open
Datum 20 november 2020

Een klant heeft een mini kerstboom met verlichting en een rijdende trein besteld bij Felero.nl, maar ontving in plaats daarvan een sticker. Na contact met de klantenservice werd bevestigd dat het inderdaad om stickers ging, terwijl dit niet duidelijk was vermeld bij de aankoop. De klant voelt zich opgelicht, vooral omdat retourzending ook nog eens extra verzendkosten met zich meebrengt.

Mijn Klacht:

Op Facebook leuke mini kerstboom gezien met verlichting plus rijdende trein bij Felero.nl Afgeprijsd van 50 euro naar 24,99 euro. Dus besteld. Na heel lang wachten en mailen eindelijk ontvangen. Bleek het een sticker te zijn. Direct mailtje gestuurd. Kreeg als antwoord dat zij inderdaad alleen stickers bezorgen. Op website gekeken en er stond nu ineens een regeltje bij dat het om stickers gaat.
Echt belachelijk..wie bestelt er nu een sticker voor 24,99 euro die aanvankelijk 50 euro zou hebben gekost. Als ik hem wil retourneren blijk ik daarvoor ook nog eens 7,25 euro verzendkosten voor te moeten betalen. Heb gelezen dat ik niet de enige ben die in de val is gelopen. Hopelijk wordt er iets aangedaan….voel mij echt opgelicht!

Gewenste Oplossing:

Zou graag volledig bedrag retour ontvangen zonder verzendkosten. Liever natuurlijk de mini tree maar dat zie ik niet gebeuren.

Beoordeling 4/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Felero nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Wilma Meinderts
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten