Klacht: Slechte accu Sparta fiets

AlidaWittenaar op 13 juni 2015 over Sparta in de categorie Fietsmerken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 4.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf Sparta
Categorie Fietsmerken
Status Open
Datum 13 juni 2015

Een consument heeft in 2013 een elektrische Sparta C3 fiets aangeschaft, die tijdens de garantieperiode al problemen vertoonde met de accu en het display. Nu, enkele maanden na het verstrijken van de garantie, is de accu opnieuw defect, met vervangingskosten van €495 minus 25% coulance. De consument vindt de kosten per kilometer te hoog en ervaart een gebrek aan respons van zowel de dealer als Sparta.

Mijn Klacht:

In 2013 een elektrische fiets merk Sparta c3 gekocht.
Fiets heerlijk , maar in garantie periode display en accu al vervangen. Nu zitten we een aantal maanden buiten de garantie en ja hoor weer problemen met de accu en na onderzoek accu weer kapot. Kosten €495 min 25% coulance regeling. Heb gevraagd wat de fiets na de nieuwe accu nog opbrengt, ongeveer zo’n €900. Gezien de kilometers en onderhoudsbeurtjes komt dit neer op zo’n 39 cent de kilometer en dan heb ik de oplaad kosten niet eens meegerekend. Wordt wel een hele dure fiets zo. Dealer en Sparta geven niet thuis.

Gewenste Oplossing:

Wanneer ik een nieuwe accu van Sparta krijg, want dit is een veel voorkomend probleem en ze doen er niets aan

Beoordeling 4/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Sparta

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Sparta nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM