Klacht: Klacht dhr. K.G. Nassette – Sparta ion XGT D 57

nassettespanjer op 19 november 2012 over Sparta in de categorie Fietsmerken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Sparta
Categorie Fietsmerken
Status Open
Datum 19 november 2012

Een klant heeft een klacht ingediend over de Sparta ion XGT D 57, aangeschaft voor 2299 euro. Na de garantietermijn vertoonde de fiets gebreken, waaronder het uitvallen van de ondersteuning en de motor, wat leidde tot reparatiekosten van 249,50 euro. De klant is van mening dat de fiets niet voldoet aan de verwachte eigenschappen.

Mijn Klacht:

na garantietermijn Sparta ion XGT D 57 aanschafprijs 2299,00 euro .
reparatiekosten factuurnr. 1201001837 Tijdhof Tweewielers
ten bedrage van 249,50.
op 6-6-2009 bij Tijdhof Tweewielers electrisch fiets gekocht. De gekochte fiets beantwoordt niet aan de overeenkomst, omdat de fiets niet de eigenschappen bezit die ik mocht verwachten. Op 17-07-2012 is mij duidelijk geworden, dat de fiets gebreken vertoonde. ik heb de volgende klachten:
tijdens een regenbui op 17 juli 2012 gingen we schuilen (fietstocht senioren ca. 25km) . Na de bui stapten we met z,n allen weer op de fiets, maar mijn ondersteuning weigerde. Bij Tijdhof heb ik de fiets laten repareren en na nog geen week, bleek ook de motor het op te geven met als resultaat dat het voorwiel met motor Ion XGT vervangen moest worden. Kosten totaal 499,00 euro., waarvan in rekening gebracht 249,50 euro. Hieruit blijkt, dat de sparta fiets niet aan de overeenkomstbeantwoordt. garantietermijn van 2 jaar is onredelijk tekort. de sparta fiets van 2300,00 euro moet gezien zijn aard toch veel langer probleemloos gebruikt kunnen worden en niet dat na een flinke regenbui de ondersteuning en de motor al naar de knoppen zijn.

Gewenste Oplossing:

ik ben tevreden als Sparta de kosten van de reparatie 249,50 euro voor zijn rekening neemt en onze klacht samen met Tijdhof Tweewielers oplost.

💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM