Klacht: accu sparta ion

hans f op 06 mei 2015 over Sparta in de categorie Fietsmerken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Sparta
Categorie Fietsmerken
Status Open
Datum 6 mei 2015

Een klant heeft in augustus 2013 twee Sparta Ion-fietsen aangeschaft, waarvan de accu na bijna twee jaar en 3500 km defect is geraakt. Hoewel de accu onder de garantie valt, duurt het vervangen ervan minstens 10 dagen en vervalt de garantie na augustus. De klant stelt dat de leverancier ook na de fabrieksgarantie verantwoordelijk is voor defecten en dat het niet nodig is om extra garantie af te sluiten.

Mijn Klacht:

in augustus 2013 2 nieuwe Sparta’s ions gekocht.
nu na bijna 2 jaar en 3500 km is de accu kapot.
het vervangen valt nu onder de garantie. dat duurt echter zeker 10 dagen.
Na augustus zou de garantie vervallen zijn en de fietsenwinkel gaat zich dan beroepen op de leverings en garantievoorwaarden van Sparta.
Wij kunnen ons voor 3 jaar en € 110,- bijverzekeren voor de extra garantie voor een periode van 10 jaar.Echter zonder de discussie verder met de fietsenwinkel aan te gaan is er ondanks dat de verlopen is toch nog een te verwachten levensduur garantie.Dit is een wet en de leverancier is verplicht om bij een defect van b.v. de accu ook na de fabrieksgarantie over te gaan tot het vergoeden van de kosten of het leveren van een nieuwe accu of motor enz.Het is dus in principe niet nodig om je bij te verzekeren alhoewel je beter wel een rechtsbijstandverzekering kunt hebben om je recht te verkrijgen.
Het tot nu toe ingenomen standpunt door Sparta dat veel mensen zal duperen is dus niet rechtmatig.Daarover handelt mijn klacht.

Gewenste Oplossing:

aanpassing standpunt Sparta zonder rechtshulp in te schakelen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Sparta

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Sparta nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM