Klacht: Soort telefoon iun de linkerhand aan het oor.

handijkman op 26 mei 2021 over Connexxion in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Connexxion
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 26 mei 2021

Een klant van Connexxion heeft een klacht ingediend over een buschauffeur van lijn 3 die tijdens het rijden met een apparaat van het bedrijf aan het bellen was. De chauffeur negeerde de verkeersregels door niet voor de klager te stoppen op de rotonde, wat als onacceptabel wordt ervaren. De klacht is goedgekeurd en betreft een incident dat plaatsvond tussen 16:50 en 17:00 uur.

Mijn Klacht:

Ik zag zojuist lijn 3 uit de Velserbroek de rotonde op de Hagelingerweg opdraaien richting Vondellaan, Waarbij hij niet het fatsoen had mij voor te laten gaan, hij had geen tijd want hij zat dus met iemand te communiceren, alsof bellen en rijden niet verboden is. SCHANDALIG DAT IEMNAND EEN BUSBBETUREND DIT DOET, het was geen gewone telefoon dus een apparaat van uw bedrijf. Het was tussen 16 uur 50 wn 1700nuur het kenteken van de bus 87BJS3. Ik begrijp dit niet van een openbaar vervoersbedrijf.

Han Dijkman.

Gewenste Oplossing:

Als U uw chauffeurs leert zich aan de regels te houden!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Connexxion

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Connexxion nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door handijkman
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten