Klacht: slechte service

packie op 02 februari 2021 over KPN in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf KPN
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 2 februari 2021

Een klant heeft recent de overstap gemaakt van Tele2 naar KPN Fyn, maar ondervindt problemen met de aansluiting van het kastje, waardoor er geen televisie werkt. Na herhaaldelijk bellen is er een afspraak gemaakt voor een monteur, maar de klant is ontevreden over de lange wachttijd van 1,5 dag en de kosten van de service.

Mijn Klacht:

sinds vandaag overgestapt van tele 2 naar kpn fyn zou je zeggen vandaag het kastje gehad alles aangesloten zoals tele 2 ook aangesloten zat niks doet het bellen bellen bellen morgen middag tussen half 3 en half 5 een monteur wil zeggen dat je 1.5 dag zonder tv zit in deze corona tijd weet niet hoeveel monteurs ze hebben 3? en dan ook nog zeggen dat het 50 a 60 euro kost lekkere binnenkomer gelyk iemand geld uit ze zak troggelen terwijl die monteur morgen even 3minuten komt toveren 😉

Gewenste Oplossing:

als het meteen verholpen word

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over KPN

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over KPN nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door packie
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie