Klacht: Sinds enkele weken geen mogelijkheid (buiten bereik) opladen openbaar vervoerkaart

jamb van den Heuvel op 22 april 2016 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 22 april 2016

Mevrouw J. van den Heuvel heeft een klacht ingediend over het defecte oplaadapparaat voor openbaar vervoerkaarten bij Albert Heijn in Roosendaal. Ze wijst op de beperkte mogelijkheden om de kaart op te laden en roept het bedrijf op om het apparaat te repareren en de service te verbeteren.

Mijn Klacht:

Heden ochtend vrijdag 22 april 2016 weer voor oplader openbaarvervoerkaart te zien gekregen defect. U staat als bedrijf AH voor service maak dat waar. Komt bij dat er in Roosendaal weinig mogelijkheden zijn om openbaarvervoerkaart op te laden. Laat u van uw goede kant zien en repareer apparaat.

met vriendelijke groet,

Mevr. J van den Heuvel

Gewenste Oplossing:

Als apparaat naar goed werkt.

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer