Klacht: Geen lid, toch betalen?

Farouque op 27 oktober 2017 over Shoppen Doe Je Zo in de categorie Websites - Korting, voordeeltjes en aanbiedingen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 27 oktober 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ben gebeld door shoppen doe je zo met vraag of ik wil gebruik makken van hun acties. Mijn antwoord was nee. Ik was wel akkoord gegaan met een email dat ik mij binnen 14 dagen mag uit schrijven. Na 6 dagen heb ik mezelf afgemeld waarvoor geen bevestiging ontvangen. Ik ben dus volgens mij uitgeschreven, maar nu blijkt dat dus niet het geval. Vandaag werd ik gebeld door een soort incassobureau dat ik 145 euro moet betalen. Volgens hun gegevens is er door mij niets betaald en heb ik ook niet aan de voorwaarden voldaan om me uit te schrijven. Ik ben niet in staat om die 145 euro te betalen, ik ben er helemaal kapot van, zeker ook de wijze waarmee zij te werk gaan. Ik heb uitstel van betaling gekregen tot volgende maand. Wat kan en moet ik hiermee?

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden, als ik van de betaalverplichting af ben en ik nooit meer door zo'n bedrijf word benadert.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Shoppen Doe Je Zo

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Shoppen Doe Je Zo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM