Klacht: service

molly1 op 30 april 2022 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 30 april 2022

Een klant uit Stadskanaal uit zijn onvrede over de service bij Albert Heijn, waar slechts één kassa geopend was en een lange rij klanten stond te wachten. Hij merkte op dat er weinig actie werd ondernomen door het personeel, wat hem ertoe heeft aangezet om voortaan naar de concurrent, Jumbo, te gaan.

Mijn Klacht:

Ik heb een klacht over AH Stadskanaal . IK kom regelmatig in deze winkel er komen veel ouderen die willen aan de kassa betalen nou ik was er vandaag is er 1 kassa open en staat er een rij van 8 personen . De scan hoek was bijna leeg er liep daar een medewerkster uit haar neus te eten en vond het schijnbaar te moeilijk om aan een andere medewerkster te vragen een kassa erbij . Voor mij staat het nu echt vast zwaai zwaai AH ik ga wel naar Jumbo daar zitten constant medewerksters achter de kassa s wel of niet druk .

Gewenste Oplossing:

Gewoon meer kassa s open en meer service dit filiaal staat toch al niet best bekend .

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door molly1
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer