Klacht: Usb stick niet (op tijd) bezorgd

Nietblijmetsaturn op 20 september 2013 over Saturn in de categorie Electronica Winkels - ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Saturn
Status Open
Datum 20 september 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb een usb stick besteld om 7 uur smorgens die zou dus de dag erna bezorgd moeten worden want er staat op de site voor 22:00 uur besteld morgen in huis nou we zijn nu 3 dagen verder en nog steeds niets en Bellen met een telefoon nummer? Nee dan nemen ze. À 10 min nog niet op en kost het je nog eens 10cent per minuut extra BELACHELIJK dat je voor een klacht / vraag over je bestelling geld moet betalen! Nou dit is de laatste x dat ik via hun webshop iets koop….wat een * service….

Gewenste Oplossing:

50% korting en meteen de dag erna bezorgd.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Saturn

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Saturn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM