Klacht: reclame op doos voor gratis artikel wordt niet waargemaakt

pvanriet op 17 september 2014 over BCC in de categorie Electronica Winkels - ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
BCC has resolved this complaint
Klacht opgelost op 18 september 2014
Reactie van het bedrijf:

Deze klacht staat 3 maal vermeld.

Bedrijf BCC
Status Opgelost
Datum 17 september 2014

Een klant heeft op 10 september een interactieve ontvanger gekocht bij BCC, waarbij op de doos werd geadverteerd met een gratis startpakket voor interactieve tv van Ziggo. Ondanks deze belofte werden er kosten in rekening gebracht voor het Ziggo-pasje, en de uitleg van de medewerker over het aanbod bleek niet overeen te komen met de informatie van Ziggo. Na contact met BCC en Ziggo werd er geen oplossing geboden, ondanks dat de reclame op de doos verwarring veroorzaakte.

Mijn Klacht:

Op 10 september in BCC Bergen op Zoom een interactieve ontvanger van Humax IHDR 5200C gekocht. Op de doos wordt aangegeven dat je bij aankoop recht hebt op een gratis startpakket voor interactieve tv van ziggo. Toch worden mij kosten in rekening gebracht voor het pasje van ziggo. uitleg medewerker. met dat startpakket wordt niet het pasje bedoeld, maar een dongel die ik via ziggo zou moeten aanvragen. Wordt nog wat gezocht in folders, maar niets gevonden. Dus gebeld naar ziggo. wat blijkt stikker staat wel degelijk voor een startpakket waarmee het pasje wordt bedoeld. Teruggeweest naar BCC en gebeld naar contactcenter. Er wordt geen oplossing geboden, aanbod op stikker is niet geldig bij BCC???? Stikker zat toch echt op de doos.

En dan, geen oplossing. Opmerking contactcentrum u kunt nog een schriftelijke klacht indienen. Erg teleurgesteld in werkwijze BCC.

Gewenste Oplossing:

Startpakket leveren waar ik recht op zou hebben;
Ziggo ITV Startpakket Interactieve TV
Met dit Ziggo startpakket maak je je Humax-decoder helemaal klaar voor Ziggo digitale tv. Hiermee ontvang je al je kanalen in digitale kwaliteit en heb je bovendien beschikking over interactieve tv-functies, zoals video on demand en het bekijken van gemiste uitzendingen. Bovendien maak je je Humax-decoder met de USB Wifi-dongle geschikt voor draadloze streaming-functies. Zo is een avond vol entertainment met je Humax decoder gegarandeerd.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar BCC over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door BCC in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat BCC een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

BCC

Heeft op 18 september 2014 om 12:57 geantwoord

Geboden Oplossing:

Deze klacht staat 3 maal vermeld.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van BCC beoordeeld.

pvanriet

Heeft op 18 september 2014 om 16:12 geantwoord

2 maal gemeld op deze site eerder een contactformulier ingevuld. nu echter beide klachten op deze site afgesloten zonder oplossing te bieden voor de werkelijke klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM