Klacht: Annulering racedag 6 november 2016

Mderooy op 16 mei 2017 over Racefun events in de categorie Feest/Festival/Evenement

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 16 mei 2017

Een klant van Racefun Events heeft zijn teleurstelling geuit over de annulering van de racedag op 6 november 2016. Ondanks de melding van de annulering, is er geen nieuw schema voor racedagen in 2017 gepresenteerd en blijven e-mails onbeantwoord, wat leidt tot frustratie bij de betrokken klanten.

Mijn Klacht:

Een dagje racen op 6 november 2016 zat er helaas niet in. Net zoals velen ontving ik een mail waarin Gert van Racefun aangaf dat die dag helaas niet doorging. Dit kan uiteraard gebeuren. Jammer genoeg komt er geen nieuwe schema voor racedagen in 2017 beschikbaar. Ook mails worden niet beantwoord. Kortom erg vervelend. Net zoals een aantal andere gegadigden is het raceplezier er wel vanaf.

Gewenste Oplossing:

Het lijkt mij niet meer dan gepast dat ik/wij ons geld terug krijgen. Danwel van Racefun of Groupon.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM