Klacht: Annulering racedag 13 november 2016

iloomans op 04 september 2017 over Racefun events in de categorie Feest/Festival/Evenement

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 4 september 2017

Een klant heeft in 2015 een Groupon gekregen voor een race-ervaring bij Racefun en zich ingeschreven voor een racedag op 13 november 2016. Deze dag werd echter geannuleerd vanwege slechte weersomstandigheden, en hoewel het tegoed tot 2017 zou blijven staan, is er sindsdien geen nieuw schema voor racedagen gepubliceerd en blijven e-mails onbeantwoord, wat leidt tot frustratie bij de klant.

Mijn Klacht:

In de zomer van 2015 heb ik een groupon cadeau gekregen voor een complete race ervaring bij Racefun. Vanwege mijn voorkeur voor het circuit van Spa Francorchamps (België) ingeschreven voor een dagje racen op 13 november 2016. Er was geen eerdere mogelijkheid. Vanwege beperkte geldigheid (6 maanden), heb ik de groupon op verzoek van Gert Immerzeel ingeleverd. Het tegoed zou blijven staan. Kort voor de complete race ervaring een mail gehad dat de dag wegens weersomstandigheden niet door zou gaan. Het tegoed zou blijven staan tot 2017.

Jammer genoeg komt er geen nieuwe schema voor racedagen in 2017 beschikbaar. Ook mails worden niet meer beantwoord. Kortom erg vervelend. Net zoals een aantal andere gegadigden is het raceplezier er wel vanaf.

Gewenste Oplossing:

Het lijkt mij niet meer dan gepast dat ik/wij ons geld terug krijgen. Danwel van Racefun of Groupon.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM