Mijn Klacht:
Beste
Op Maandag 16072018 kocht mijn mama een bloesje van jullie keten.
Na 1x dragen scheurde de stof en er was een bruine vlek te zien. Mijn gebruikt geen deo.
Toe wij terug gingen om te wisselen of iets anders te nemen, zei de jongeman aan de balie beneden dat het OK was. We gaan terug. Bloes niet verkrijgbaar in haar maat dus een cardigan en een kaars als vervanging.
terug beneden was er een dame die haar verantwoordelijke opriep die de naam Jovana heeft, en zij zei: dit kunnen we niet ruilen. Er zit geen tag aan en het etiket langs binnen was er ook uitgeknipt. Het prijskaartje vermoed ik dat elkeen dit eruit knipt voor je het aantrekt. Het etiket geen idee hoe dat komt want is voor de wasvoorschriften. Zij zei ook, zo kunnen dat niet meer verkopen maar de bloes was gescheurd onder de oksel. (dit verkoop je toch niet meer zei ik) De stof was precies op deze plaats dunner waardoor deze uitrafelde. De bruine plek was door een aansteker of toch iets met vuur. Mijn excuses maar wat heeft een aansteker te maken onder je oksel en waarom zou een mens dat doen en gaan inwisselen voor hetzelfde bloesje?
Ik vermoed als je bloes koopt en na 12 dag dragen er iets aan mankeert dan is er iets fout met de stof en tot nu toe zou ik niet weten waarom je aansteker zou gebruiken bij een bloesje die je leuk vindt? Ik vond de dame in kwestie niet echt vriendelijk en behandelde ons alsof we dit echt expres hadden gedaan. En met de uitleg dat je dit niet meer kan verkopen, tja dat weten wij ook wel. Misschien moet er nagezien worden hoe je iets kan zien die expres werd aangebracht zoals brandvlekken (trouwens ik denk mocht je met vuur gewerkt hebben dat het een gans ander uitzicht zou gehad hebben.
Met vriendelijke groet
Mevrouw Frebutte en dochter
Gewenste Oplossing:
Gewoon redelijk zijn bij een omruiling en ervoor zorgen als de ja zegt, de andere niet neen zegt. Er stonden 2 mensen achter ons te wachten en 2x was er betwisting bij een omruiling.
Sorry maar dan is het beleid niet goed wat betreft jullie omruilingpolicy.
Drie mensen op hetzelfde moment en 3x de verantwoordelijke moeten oproepen?
Geld wordt terug gestort op de rekening maar wat als je deze kaart niet bij hebt. Tja dan kiest u maar iets anders of komt u maar terug. Geen tegoedbon die bv. geldig is tot jou laatste omruildag of gewoon geld terug. Niet leuk en niet echt eerlijk vind ik
