Klacht: PostNL komt afspraken niet na

Loek Van Tongeren op 26 januari 2026 over PostNL in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
PostNL has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf PostNL
Status Open
Datum 26 januari 2026

Een klant van PostNL heeft een klacht ingediend over extra portokosten en een boete van € 10,40, die zijn opgelegd vanwege een vermeend overschrijding van het gewicht van zijn pakket naar België. De klant stelt dat hij zorgvuldig heeft gehandeld bij het inpakken en wegen van het pakket, dat volgens zijn weegschaal exact 2010 gram woog, en dat het pakket zonder opmerkingen werd geaccepteerd bij het postkantoor. Hij vindt het verschil van 180 gram dat later werd geconstateerd onterecht en moeilijk te verklaren.

Mijn Klacht:

Hierbij wil ik een klacgt indienen over PostNL tegen de aan mij opgelegde portokosten en boete van € 10,40 wegens het vermeend overschrijden van het maximale gewicht van mijn pakket naar België. Bij het inpakken en wegen van het pakket heb ik zorgvuldig gehandeld. Het pakket woog volgens mijn weegschaal exact 2010 gram. Vervolgens heb ik het pakket uitsluitend voorzien van doorzichtige plakband en een adreslabel. Daarna heb ik online een pakketlabel aangeschaft en het pakket ingeleverd bij het postkantoor in Drunen, waar het zonder opmerkingen is geaccepteerd. Tot mijn verbazing is mij later meegedeeld dat het pakket bij het sorteerproces 180 gram te zwaar zou zijn geweest. Dit verschil acht ik buitenproportioneel en moeilijk te rijmen met het door mij gemeten gewicht en de minimale toevoegingen na het wegen. Een afwijking van deze omvang lijkt mij niet redelijkerwijs aan de verzender toe te rekenen. Daarnaast ervaar ik het als onevenwichtig dat bij pakketten die ruimschoots onder het maximumgewicht blijven geen enkele compensatie plaatsvindt, terwijl bij een geringe overschrijding direct kosten en een boete worden opgelegd. Dit komt op mij over als muggenzifterij en draagt niet bij aan een klantvriendelijke dienstverlening. Gezien het bovenstaande verzoek ik u vriendelijk doch dringend de in rekening gebrachte portokosten en boete te heroverwegen en deze (gedeeltelijk) kwijt te schelden. Ik zie hun reactie met belangstelling tegemoet. Het pakket is ook onterecht uit de sortering gehaald en na 14 dagen nog steeds niet bezorgd, ondanks dat ik op 2 januari de extra portokosten heb betaald. Dit is in strijdt met hun leveringsvoorwaarden. Ze hebben pas op 10 januari het pakket vrijgegeven en opnieuw in de sortering gedaan, omdat ik er zelf meerdere malen op heb aangedrongen. Smoesjes over sneeuw en de buitenlandse partner die niet altijd of helemaal geen tracking geven wijs ik natuurlijk van de hand. Ik heb een product gekocht met een bepaalde verwachting en daar houdt PostNL zich niet aan. De leveringstermijn is ruimschoots overtreden en daar ben ik de dupe van. Mijn volgende paketten gaan niet meer via PostNL

Gewenste Oplossing:

Betaalde portokosten boete terug en een financieke vergoeding wegens het niet nakomen van hun verplichtingen van een product dat ik heb gekocht

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 maanden geleden - Ik heb een email gestuurd naar PostNL over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door Loek Van Tongeren
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM