Klacht: Pakket voor de deur gezet

ChrisOverkleeft op 30 juni 2025 over PostNL in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
PostNL has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf PostNL
Status Open
Datum 30 juni 2025

Op 14 juni werd een pakket bezorgd terwijl de bewoners op vakantie waren. De bezorger liet het pakket voor de deur achter, ondanks de voorspelling van slecht weer, wat de bewoners als onacceptabel beschouwen. Na het gesprek met de bezorger kregen ze geen bevredigende uitleg over deze werkwijze, wat hun zorgen over mogelijke schade aan het pakket vergrootte.

Mijn Klacht:

Zaterdag 14 juni is bij ons een pakket bezorgd. We waren op dat moment niet thuis. De bezorger heeft toen het pakketje voor de deur neergelegd. Wij waren op vakantie maar konden e.e.a. zien op onze beveiligingscamera (beelden zijn beschikbaar).

Belachelijk want er was slecht weer voorspeld. We hebben een buurman gebeld en die heeft het pakje binnen gelegd. Dat had de bezorger ook kunnen doen!

Vandaag (16 juni) toevallig de bezorger gesproken en hem aangesproken. Zoals verwacht geen zinnige reactie: “mensen vinden het prettig als ik pakjes voor de deur leg” en “ ik mag dat gewoon doen”.

Als het pakje kapot gaat door bijvoorbeeld regen of door iemand wordt meegenomen heb ik een probleem want op wie ga ik dat verhalen ……?

Gewenste Oplossing:

Ontslaan die man

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 maanden geleden - Ik heb een email gestuurd naar PostNL over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door ChrisOverkleeft
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM