Klacht: Dichtgetaped envelop opengescheurd LEEG

ErgTeleurgesteld op 30 december 2012 over PostNL in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
PostNL has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf PostNL
Status Open
Datum 30 december 2012

Een klant heeft een beschadigde envelop ontvangen, die volledig gescheurd was en in een plastic zakje was gestopt met een excuus voor de incomplete of beschadigde post. De inhoud, waaronder twee dvd's met familiebeelden, ontbrak volledig, wat leidde tot teleurstelling en frustratie over het gebrek aan communicatie en compensatie van PostNL.

Mijn Klacht:

Ik kreeg een envelop volledig in STUKKEN gescheurd in een plastiek zakje met daarop ; uw post is incompleet of beschadigd onze excuses!!!! Zonder enkele INHOUD!

De envelop was LEEG, de inhoud en de twee dvd’s die daarin zaten ( met familiebeelden) waren WEG.

Ik vind het zo asociaal dat ik gewoon een in stukken envelop kreeg en dat er geen briefje bij zat met een oplossing of vergoeding!

Ik ben heel erg teleurgesteld!!

Gewenste Oplossing:

Een schadevergoeding en de belofte om verbetering in de toekomst.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over PostNL

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar PostNL over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over PostNL nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM