Klacht: Aangetekende brief komt niet aan

tristanenchantal op 22 oktober 2012 over PostNL in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
PostNL has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf PostNL
Status Open
Datum 22 oktober 2012

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Wij trouwen op Jamaica op 27-11-2012. 27-9-2012 hadden een paar papieren daar moeten zijn om het huwelijk te laten plaatsvinden. Wij stuurden op 16-8 de papieren aangetekend naar Jamaica. Ze zijn nog niet aangekomen. TNT wil nu niet snel een onderzoek laten uitvoeren. Wat wij wel kunnen doen is een formulier invullen, sturen en een navraagprocedure starten. Dat proces kan 3 maanden duren. Met ander woorden: duurt VEEL te lang!
Wel wist TNT te melden dat de zending op het vliegtuig is gegaan op 17-8. Aangezien wij hebben betaald voor de aangetekende brief en TNT de dienst niet levert zijn zij behoorlijk in gebreke (ook al hebben ze de zending uitbesteed aan een lokaal postbedrijf). Wij zijn vooral boos om het feit dat men niet bereid is snel een oplossing te zoeken door bijvoorbeeld te bellen naar hun relatie op jamaica om navraag te doen. Of ons een andere oplossing te bieden. Wij worden nu geconfonteerd met het feit dat ons huwelijk niet kan doorgaan conform de wet of wij extra kosten moeten maken die voortvloeien uit het niet bezorgen van de aangetekende brief.

Gewenste Oplossing:

1. Zo snel mogelijk contact met ons over hoe zij het gaan oplossen met ons en met de post in Jamaica. Dit omdat de lokale ambtenaar de papieren alsnog snel moet hebben.
2. Schadeloosstelling. Dit betekent 1. ons betalen: 11,80 x 2 voor het opnieuw aanvragen van de geboorteaktes + 170 euro voor het zenden met DHL (die het wel goed bezorgen) of 2. ons betalen 150 USD voor het feit dat de ambtenaar op Jamaica extra kosten maakt doordat TNT de papieren niet op tijd leverde + terugbetalen hetgeen wij betaalden voor de aangetekende brief.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM