Mijn Klacht:
In een antwoord op mijn klacht zijn onjuiste gegevens gebruikt. Geen respons op mijn reactie op dit antwoord en als reactie op een klacht hierover wordt verwezen naar het antwoord met onjuiste feiten. Gaat het hier om wie de langste adem heeft of wil Arriva haar klanten niet serieus nemen.
Alles op een rijtje waarop het antwoord van Arriva was
Zie antwoord bij referentienummer 587354.
Mocht er onverhoopt in de toekomst weer eens iets zijn dan adviseer ik je om contact met ons op te nemen via onze Twitterpagina, Facebookaccount of ons online contactformulier: https://bit.ly/2aSlk6X
OORSPRONKELIJK KLACHT
Trein in Sittard vertrekt om 18:22 richting Kerkrade zonder te wachten op de IC die een vertraging heeft van 2 min.
Helaas wachten op de volgende trein naar Kerkrade. Die vertrekt echter met een vertraging van 10 minuten vanwege de IC die (ook vertraging) heeft. Aangezien een eerdere melding dat Arriva met klem aangeeft dat ze alleen op gezette vertrektijden mag vertrekken zal het zeker geen maatregel zijn als dienst richting de reiziger.
Btw een welgemeend chapeau voor de machinist die als eerste binnen Arriva via de intercom aangeeft waarom de vertraging is veroorzaakt. Mogelijk is hij met die melding buiten het boekje gegaan want meldingen via de intercom is ongebruikelijk.
Ontvangen antwoord
ANTWOORD ARRIVA
Beste OV reiziger,
Wat balen dat je de aansluiting niet kon halen. Helaas mag een machinist niet zelf beslissen om te wachten op overstappers. Zodra het sein op veilig is gezet door de treindienstleiding, moet hij vertrekken. Zou hij later vertrekken dan zouden er onveilige situaties ontstaan op het spoor. Dit willen we natuurlijk niet.
Ik zie dat de volgende trein met 4 minuten vertraging is vertrokken. Dit is echter niet omdat is besloten om op de IC te wachten, maar omdat deze trein al vertraging had opgelopen.
Excuses voor het ongemak. Ik hoop dat je dit niet nogmaals zult ervaren.
REACTIE
De trein vertrekt van Station Sittard en stond al ruim voor vertrek klaar!
Onbegrijpelijk zo’n antwoord en ben bang dat hiermee de trend van alternatieve feiten ook bij Arriva wordt gehanteerd. Zo ook het antwoord over de machinist waarvan ik aangeef dat hij naar verwachting de reiziger heeft geïnformeerd – heb niet aangegeven of gesuggereerd dat de machinist zelf bepaald wanneer de trein vertrekt. Met het feit dat bij de zogenaamde oplossing van Arriva de status ‘opgelost’ krijgt wordt verder de indruk gewekt dat Arriva de OV reizigers niet serieus neemt en dus maar wat doet.
DUS:
Als Arriva de klacht serieus neemt, en hun reactie niet op onjuiste feiten baseert of zoals in dit geval – als ze erop worden gewezen ook hun verantwoordelijkheid nemen en daar meer te doen dan proberen in de doofpot te stoppen door eerst niet te reageren, daarna te verwijzen naar hun oplossing met onjuiste feiten en te verwijzen naar twitter.
Het lijkt er nu op dat men met algemene reacties in aanmerking wil komen voor de klacht.nl Award. Triest. Uiteindelijk is mijn conclusie dat Arriva nog ver weg is als dienstverlener voor het OV, Jammer en in afwachting of ik nu wel een antwoord krijg.
Gewenste Oplossing:
Als de klachten serieus wordt genomen en eindelijk een inhoudelijke reactie volgt.

