Klacht: Roest in blender HR2096

Annelies Schreuder op 22 juni 2015 over Philips in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 4 augustus 2015
Reactie van het bedrijf:

Na herhaaldelijke contactpogingen per e-mail in de maand juni/juli 2015 is het niet gelukt om een reactie van de klant te ontvangen. Om deze reden wordt deze case gesloten. Indien de klant verdere vragen heeft betreffende de case, zijn alle...

Bedrijf Philips
Categorie Electronica Merken
Status Opgelost
Datum 22 juni 2015

Annelies Schreuder heeft een probleem met haar Philips blender HR2096, waarbij ze bruine druppels, vermoedelijk roestwater, opmerkt na gebruik. Ze maakt zich zorgen dat dit roestwater in haar vruchtenshakes terechtkomt en vraagt om een oplossing, ondanks het ontbreken van de aankoopbon. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Goedemiddag

Sinds een paar weken komen er bruine druppels onder uit mijn blender. Volgens mij is het roestwater. Ik gebruik de blender voor het maken van vruchtenshakes. Na elke gebruik wordt de blender omgespoeld en afgedroogd. Ik ben verder erg tevreden over de blender. Ik heb de indruk dat het roestwater ook in de blender zelf zit en dus in mijn shakes terecht komt. Volgens mij is dat erg ongezond. Dat betekent dat ik al een tijd roest in mijn smoothies e.d aan het drinken ben.

Ik heb de blender ongeveer een jaar geleden gekocht bij de Makro, maar ik heb er helaas geen aankoopbon meer van. Graag zie ik een oplossing voor dit ongezonde probleem.
Ik heb foto’s beschikbaar van de roestende blender.

Met vriendelijke groet,
Annelies Schreuder

Gewenste Oplossing:

Als het mogelijk is zou ik graag een nieuw mes ontvangen (met bevestigingsmateriaal) beiden van roestvrij staal, zodat het niet meer roest.
Als dit niet mogelijk is, zou het Philips sieren als ze mij een nieuwe blender geven, die dit probleem niet heeft. Juist vanwege de goede naam van Philips heb ik vorig jaar voor deze (duurdere) blender gekozen. Hij voldoet niet aan mijn verwachtingen en ik vind het een ondeugdelijk product.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Philips in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Philips een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Philips

Heeft op 04 augustus 2015 om 09:49 geantwoord

Geboden Oplossing:

Na herhaaldelijke contactpogingen per e-mail in de maand juni/juli 2015 is het niet gelukt om een reactie van de klant te ontvangen. Om deze reden wordt deze case gesloten. Indien de klant verdere vragen heeft betreffende de case, zijn alle activiteiten door Philips Consumer Care terug te vinden onder SR50-2063100616, zoals ook via e-mail met de klant gedeeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM